Prečo sme si postavili vlastny On-Premise klaster

KOMIX

Prečo sme si postavili vlastny On-Premise klaster

Na jednom z našich projektov chalani migrujú existujúci 20+ rokov starý systém do nových technológií.
Migrácia starých systémov na nové technológie prináša množstvo výhod, ako je zlepšený výkon, bezpečnosť a udržateľnosť. Migrácia je často nevyhnutná, aby organizácie mohli držať krok s rýchlo sa meniacim svetom technológií a udržať svoje služby konkurencieschopné.

Uvedomujú si, že im chýbajú znalosti niektorých technológií a tak pristúpili k neštandardnému kroku …

Rozhodli sa postaviť si vlastný On-Premise klaster zostavený z niekoľkých Raspberry Pi 4 CM, na ktorom bude bežať MicroK8s s vlastným kontajner repozitárom. Celý lokálny vývoj teda bude bežať voči lokálnemu klastru a s vlastnou CI/CD verziou.

 

Samozrejme, dá sa nastaviť prostredie v cloude, ale … Všetko má svoje ale. 😉

 

  • Chcú sa naučiť postaviť si vlastné železo a získať priame skúsenosti počas stavby klastra.
    Veľa vecí sa človek nenaučí ak mu to DevOps nastaví.
  • Vieme interne rozvíjať svoje vedomosti a následne ich odovzdávať ďalej na meetupoch organizovaných u nás v Komix Slovakia.
  • A to najdôležitejšie na záver, team spolupracuje a učí sa navzájom. A nehovoriac ešte o hromade srandy okolo toho.

 

 

Prechod na nové technológie môže byť náročný, a takýto vlastný klaster nám umožní naučiť sa základy a získať cenné skúsenosti priamo počas stavby. Niet pochýb o tom, že takéto praktické skúsenosti nám môžu v budúcnosti veľmi pomôcť. Navyše, schopnosť interného rozvíjať znalosti a zdieľať ich s ostatnými na našich meetupových akciách u Komix Slovakia je fantastický spôsob, ako posilňovať tím.

S prístupom, ktorý zdôrazňuje spoluprácu a vzájomné učenie, je cesta k úspechu väčšinou ešte príjemnejšia. A nesmieme zabudnúť na to, že aj keď vývoj a nasadenie nového klastra môže byť náročné, zafarbiť to celé veľkým množstvom zábavy znamená, že si váš tím užije aj samotný proces.

Ak niekto z našich čitateľov hľadá spôsob, ako sa naučiť nové technológie, sme tu prevás. Poďte si to vyskúšať aj vy?

  • 27. 7. 2023
Qinshift