Nová kapitola KOMIXU: Oznámenie plánu vytvorenia dvoch spoločností

KOMIX

KOMIX, súčasť ICT holdingu Aricoma Group založeného investičnou skupinou KKCG, oznámil rozdelenie na dve samostatné spoločnosti. KOMIX sa venuje vývoju zákazkového softvéru pre široké spektrum klientov od vládnych úradov v Českej republike až po veľké medzinárodné korporácie ako ŠKODA AUTO, Nestlé a Reist Telecom.

“Po 30tich rokoch úspešného vývoja softvéru pre rôzne typy zákazníkov sme sa dostali do bodu, kedy má väčší obchodný zmysel rozdeliť spoločnosť a zamerať sa na špecifické potreby rôznych typov klientov. Kolegom v KOMIX Digital prajem veľa úspechov v ich novom snažení,“ povedal Tomáš Rutrle.

Na prelome roku 2023 vytvoria KOMIX dve samostatné spoločnosti so zameraním na expandujúce sektory štátnej a komerčnej sféry.

 

Spoločnosť KOMIX s.r.o. bude pokračovať vo svojich aktivitách pod vedením výkonného riaditeľa Tomáša Rutrleho od 1. januára 2023. KOMIX sa bude aj naďalej sústreďovať prevažne na verejných zákazníkov a bude poskytovať integrovanejšie služby a podporu spolu s ďalšími implementačnými tímami z Aricoma Group zameranými na verejnosť. Medzi kľúčových partnerov spoločnosti KOMIX patria Autocont, AEC a CESEA zo skupiny Aricoma.

 

KOMIX Digital s. r. o. oficiálne spustí svoju činnosť 1. januára 2023 pod vedením nového generálneho riaditeľa Roberta Nagranta. KOMIX Digital sa spolu s ďalšími spoločnosťami z Aricoma Group zameria na ďalší obchodný rast veľkých podnikových zákazníkov v európskom priestore. Medzi úzko prepojené spoločnosti patria Clearcode, Cleverlance, Musala Soft, Seavus a Stratiteq.

Oslava 30 rokov spoločnosti KOMIX je skvelá príležitosť postaviť sa svetu vlastným spôsobom. Je mi cťou prevziať vedenie spoločnosti KOMIX Digital, ktorá bude zameraná na komerčných zákazníkov. Cieľom je byť pre našich zákazníkov minimálne takými dobrými partnermi ako doteraz a prinášať nové nápady, ktoré posilnia a rozšíria naše partnerstvo. Kľúčovou výzvou je zamerať sa na zákazníkov v Európe, kde už pôsobíme a plánujeme ďalšiu expanziu,“ povedal Robert Nagrant.

Cieľom súčasnej zmeny je zamerať sa na obe oblasti priamejšie, využiť silu trhu a synergie v rámci skupiny Aricoma. Ako nezávisle riadené spoločnosti budú mať podniky lepšiu pozíciu na poskytovanie dlhodobého rastu a vytvárania hodnoty pre zákazníkov, zamestnancov a investorov.

O KOMIX-E

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a od svojho vzniku ponúka softvérové ​​služby klientom vo verejnej i súkromnej sfére. Ide predovšetkým o riešenia pre eGovernment a eHealth, kde pomáha českej štátnej správe urýchliť vývoj tak, aby tieto riešenia boli pre občanov čo najpríjemnejšie. KOMIX je tiež významným dodávateľom pre automobilky, konkrétne Škoda Auto. V tomto segmente KOMIX vychádza zo súčasnej situácie, kedy automobilový priemysel prechádza zásadnou transformáciou a vzájomne sa posilňujúcimi trendmi, medzi ktoré patrí autonómne riadenie, zdieľaná mobilita, online konektivita a elektrifikácia. Softvérové ​​riešenia sa tak stali hlavným zdrojom zákazníkovho vnímania hodnoty, inovácie a príťažlivosti auta. KOMIX ponúka aj produkty zamerané na digitálnu transformáciu, ako napríklad automatizované rozhodovanie, business intelligence alebo robotickú automatizáciu procesov. Spoločnosť riadi komplexný vývoj všetkých vrstiev v sofistikovaných informačných systémoch – frontend, backend, databáza, mobilné aplikácie, integračné zbernice. Najbežnejšie technológie, ktoré používa na vývoj, sú JAVA a Microsoft.NET. Vo februári 2021 KOMIX otvoril pobočku vo Švajčiarsku, kde získal nového klienta Nestlé, jeden z najväčších potravinárskych koncernov na svete.

O ARICOMA GROUP

Aricoma Group je popredný stredoeurópsky poskytovateľ IT služieb s významnou škandinávskou pôsobnosťou, ktorý poskytuje služby viac ako 1000 klientom na 15 trhoch zo svojich 8 doručovacích centier v Európe. ARICOMA sa zameriava na pomoc klientom súkromného aj verejného sektora orientovať sa v neustále sa meniacich požiadavkách, rizikách a obchodných príležitostiach. Prostredníctvom svojich portfóliových spoločností poskytuje komplexné riešenia digitálnej transformácie vrátane UX dizajnu a poradenstva, vývoja softvéru na mieru, IT infraštruktúry a riadenia IT operácií, cloudových operácií a cloudových bezpečnostných služieb. Medzi významných členov ARICOMA Group patrí švédsky a stredoeurópsky softvérový vývojár Seavus, švédsky softvérový vývojár Stratiteq, český a slovenský systémový integrátor AUTOCONT, vývojári zákazkového softvéru Cleverlance Enterprise Solutions a KOMIX, špecialista na kybernetickú bezpečnosť AEC a vláda špecialista na digitálnu transformáciu CESEA.

O KKCG

KKCG Skupina ktorú založil Karel Komárek, jeden z najúspešnejších českých podnikateľov, je medzinárodná investičná spoločnosť s celkovou hodnotou viac ako 9 miliárd eur. KKCG rozvíja svoje obchodné aktivity v tridsiatich troch krajinách sveta a medzi jej kľúčové oblasti patrí zábavný priemysel, energetika, IT technológie a nehnuteľnosti. Vlastní podiely v mnohých popredných spoločnostiach vrátane Allwyn (lotérie a hry), ARICOMA Group (IT), MND Group (energetika), KKCG Real Estate Group a Springtide Ventures (fond rizikového kapitálu s investíciami do začínajúcich európskych a izraelských IT spoločností).

  • 2. 12. 2022
Qinshift